Monday 16th December 2019 03:55:44 AM
Autentificare

Autentificare

Nume utilizator
Parola
Tine-ma minte

Campionatul Național de Bouldering 2019

În ziua de 14 decembrie, se va desfășura la București, în sala de escaladă Carpatic, în organizarea Federației Române de Alpinism și Escaladă, o nouă ediție a Campionatului Național de escaladă-bloc, dedicată categoriilor de juniori și seniori.

Taxa de participare:

  • 70 lei - pentru înscrierile realizate și achitate până pe 04 decembrie
  • 90 lei - pentru înscrierile realizate și achitate in perioada 05-11 decembrie
  • 110 lei - pentru înscrierea la fața locului

Pentru a participa și la întrecerile categoriei de Seniori, sportivii născuți înainte de sau în anul 2004 și aflați în categoriile Copii și Juniori 2, vor trebui să plătească o taxă suplimentară de 30 lei.

Program desfăsurare eveniment:

  • 07:30 – Deschidere sală
  • 08:00 – Deschidere zonă încălizire juniori
  • 08:00 – 08:30 – Înscrieri juniori; distribuire numere de concurs
  • 09:00 – 11:00 – Concurs juniori și tineret („la lucru”)
  • 11:15 – Deschidere izolare seniori
  • 10:30 – 12:00 – Înscrieri seniori; distribuire numere de concurs
  • 12:00 – Închidere izolare seniori
  • 12:30 – 16:30 – Calificări seniori m+f, („la vedere”)
  • 17:00 – Afișare rezultate juniori și tineret
  • 19:30 – 21:00 – Finala seniori m+f
  • 21:30 – Festivitatea de premiere

Pentru înscrieri, completați formularul de mai jos.


ÎNSCRIȘI:

Seniori, băieți

  1. Andrei Zamfir, Climb Again 
  2. Cristian Vlad, Climb Again
  3. Rareș Popescu, Alpin Club Carpatic
  4. Paul Cristea, Climb Again
  5. Cosmin Atomei, Climb Again
  6. Darius Râpă, Alpin Club Carpatic
  7. Cristi Râpă, Alpin Club Carpatic
  8. Alexandru Zaharia, Alpin Club Carpatic
  9. Mircea Andrău, Gravity
  10. Herta Radu, Gravity
  11. Olteanu Alexandru, NaturalHigh
  12. Ana Alin Florin, Climb Again
  13. Selejan Andrei Florin, Climb Again
  14. George Stancescu, Climbing Evolution
  15. Istrati Claudiu, Alpin Club Repedea Iași
  16. Nicolae Popa, Alpin Club Carpatic
  17. Andrei-Gabriel Bivolaru, Alpin Club Carpatic
  18. Matei Munteanu, Natural High
  19. Candoi Cosmin, Climb Again
  20. Razvan Nedu, Climb Again
  21. Chihaia Andrei, Gravity
  22. Brad David Dan, Gravity
  23. Vlad Ioan, Alpin Club Carpatic
  24. Alexandru Fritz, C.S. Alpin Club Carpatic Junior
  25. Bogdan Rus, Naturalhigh
  26. Nicola Cosmin, Naturalhigh
  27. Matyas Gregus, Gravity
  28. Remus Munteanu, Fara Limite
  29. Ciuca Cezar, Climb Again
  30. Codrut Plaiasu, Naturalhigh
  31. Radu Patrascoiu, Știința București
  32. Călin Enache, Alpin Club Carpatic
  33. Daniel Ungureanu, Știința București

Seniori, fete

  1. Marta Palii, Extreme Explorer
  2. Ariana Dudău, Alpin Club Carpatic
  3. Adelina Cohn, Alpin Club Carpatic
  4. Iulia Dofin, SC Updurance
  5. Iris Rizan, Naturalhigh
  6. Miranda Mioc, Naturalhigh
  7. Ariana Barabas, Gravity
  8. Maia Chira, Gravity
  9. Iulia Henzulea, Climb Again

Tineret, băieți

  1. Radu Herta, Gravity
  2. Enescu Ștefan, Alpin Club Carpatic
  3. Matei Munteanu, Natural High
  4. Vlad Marfă, Alpin Club Repedea Iași
  5. Vlad Ioan, Alpin Club Carpatic
  6. Codrut Plaiasu, Naturalhigh

Tineret, fete

  1. Petrișor Francesca, Climb Again

Juniori 1, băieți

  1. Cristi Râpă, Alpin Club Carpatic
  2. Rareș Popescu, Alpin Club Carpatic
  3. Emanuel Vantoaia, Fara Limite
  4. Mihai Bulacu, Alpin Club Carpatic
  5. Candoi Cosmin, Climb Again

Juniori 1, fete

  1. Iris Rizan, Natural High

Juniori 2, băieți

  1. Mircea Andrau, Gravity
  2. Andrei Chihaia, Gravity
  3. Brad David Dan, Gravity
  4. Matyas Gragus, Gravity
  5. Darius Râpă, Alpin Club Carpatic
  6. Alexandru Zaharia, Alpin Club Carpatic
  7. Paul Cristea, Climb Again
  8. Dragoș Flueraru, Alpin Club Repedea Iași
  9. Robert Popescu, Alpin Club Carpatic
  10. Denis Andrei, Fara Limite
  11. Savu Lucian, NaturalHigh
  12. Schmidt Tobias Ninel, Alpin Club Carpatic
  13. Cezar Ciuca, Climb Again
  14. Gabi Raita, Fara Limite
  15. Cosmin Badarau, Fara Limite
  16. Andrei Muntean, Fara Limite
  17. Adrian Vass, Fara Limite
  18. Alexandru Vass, Fara Limite
  19. Andrei Alexia, Alpin Club Carpatic
  20. Tiberiu Țintea, Climb Again
  21. George Tănasă, Alpin Club Repedea Iași
  22. Ciobotaru Mihnea, Alpin Club Repedea Iași

Juniori 2, fete

  1. Ariana Barabas, Gravity
  2. Maia Chira, Gravity
  3. Ariana Dudău, Alpin Club Carpatic
  4. Marta Radian, Alpin Club Carpatic
  5. Savu Andreea, NaturalHigh
  6. Schmidt Rebecca Vivien
  7. Estera Vantoaia, Fara Limite
  8. Alexandra Miclea, Fara Limite

 

 

Federația Română de Alpinism și Escaladă

Federația Română de Alpinism și Escaladă (FRAE) este o federație sportivă națională, persoană juridică de drept privat, de utilitate publică, autonomă și apolitică. FRAE s-a constituit în 2002 prin asocierea cluburilor sportive și asociațiilor județene, conform Legii Educației Fizice...

Mai mult...

Newsletter