Monday 28th September 2020 05:37:22 AM
Autentificare

Autentificare

Nume utilizator
Parola
Tine-ma minte

Rezultatele Campionatelor Naționale de Schi - Alpinism, probele de Cursă Verticală și Sprint 2020

Sâmbătă 22 și duminică 23 februarie 2020 s-au desfășurat la Azuga și Bușteni două din cele trei probe ale campionatului național de schi alpinism.

Cu sprijinul C.S. Caraimanul Bușteni, F.R.A.E. a organizat proba de vertical pe pârtia de schi Cazacu din stațiunea Azuga, iar proba de sprint pe pârtia de schi Kalinderu din stațiunea Bușteni, ambele probe bucurându-se de condiții optime apreciate de sportivii și spectatorii prezenți.

CLASAMENT LA PROBA DE VERTICAL A C.N. SCHI-ALPINISM

Categoria seniori masculin

  • Locul I - Pălici Viorel (Steaua)
  • Locul II - Preda Andrei (Steaua)
  • Locul III - Bălan Silviu (Steaua)

Categoria seniori feminin

  • Locul I - Ingrid Mutter (Steaua)
  • Locul II - Manea Alexandra (Dinamo)

Categoria juniori masculin

  • Locul I - Surdu Constantin (Dinamo)
  • Locul II - Blaj Dragoș (Dinamo)
  • Locul III - Stanciu Claudiu (Caraimanul Bușteni)

Categoria juniori feminin

  • Locul I - Olaru Anca (Dinamo)
  • Locul II - Roșca Maria (Steaua)
  • Locul III - Băncilă Ștefania - (Dinamo)

Categoria cadeți masculin

  • Locul I - Jinga George (Dinamo)
  • Locul II - Voicu Robert (Caraimanul Bușteni)
  • Locul III - Cotinghiu Petruț (Dinamo)

Categoria cadeți feminin

  • Locul I - Coșofreț Larisa (Dinamo)
  • Locul II - Enache Alecsia (Caraimanul Bușteni)
  • Locul III - Grigore Teodora (Caraimanul Bușteni)

CLASAMENT LA PROBA DE SPRINT A C.N. SCHI-ALPINISM

Categoria seniori masculin

  • Locul I - Pălici Viorel (Steaua)
  • Locul II - Preda Andrei (Steaua)
  • Locul III - Manea Silviu (Steaua)

Categoria seniori feminin

  • Locul I - Manea Alexandra (Dinamo)

Categoria juniori masculin

  • Locul I - Surdu Constantin (Dinamo)
  • Locul II - Blaj Dragoș (Dinamo)
  • Locul III - Stanciu Claudiu (Caraimanul Bușteni)

Categoria juniori feminin

  • Locul I - Băncilă Ștefania - (Dinamo)
  • Locul II - Olaru Anca (Dinamo)
  • Locul III - Roșca Maria (Steaua)

Categoria cadeți masculin

  • Locul I - Jinga George (Dinamo)
  • Locul II - Cotinghiu Petruț (Dinamo)
  • Locul III - Andrei David (Caraimanul Bușteni)

Categoria cadeți feminin

  • Locul I - Coșofreț Larisa (Dinamo)
  • Locul II - Enache Alecsia (Caraimanul Bușteni)
  • Locul III - Grigore Teodora (Caraimanul Bușteni)

Tags: FRAE

Federația Română de Alpinism și Escaladă

Federația Română de Alpinism și Escaladă (FRAE) este o federație sportivă națională, persoană juridică de drept privat, de utilitate publică, autonomă și apolitică. FRAE s-a constituit în 2002 prin asocierea cluburilor sportive și asociațiilor județene, conform Legii Educației Fizice...

Mai mult...

Newsletter

Vă rugăm să activați javascript în browser-ul dvs. pentru a putea trimite acest formular